Agronizer
Реєстрація Вхід

Ціна на кукурудзу в Україні зросла

Ціна на кукурудзу в Україні зросла

Незважаючи на падіння ф'ючерсів на кукурудзу в Чикаго, закупівельні ціни на кукурудзу в Україні з початку тижня виросли на 2-3 $ / т. Така ситуація стала обумовлена активізацією закупівель китайськими імпортерами, які намагалися зробити запаси напередодні новорічних свят.

Закупівля південнокорейським переробником NOFI кількох партій американської кукурудзи з постачанням в квітні-травні за ціною 218,88-219,55 $ / т CFR, яка на 4-5 $ / т вище, ніж партія, придбана з поставкою в березні-квітні, зуміла підтримати ринок. При цьому пропозиції на постачання до В'єтнаму зросли до 220 $ / т CFR, незважаючи на спад купівельної активності напередодні свят.

В Україні закупівельні ціни на кукурудзу в порту зросли на 2-3 $ / т до 172-173 $ / т, а в гривні вони піднялися на 100-150 грн / т до 4900-5000 грн / т внаслідок зростання курсу долара.
Ціни попиту з боку Китаю на поставки вітчизняної кукурудзи в березні-квітні зросли на базисі FOB до 184 $ / т, тоді як продавці пропонують її по 186-188 $ / т FOB.

На тлі зростання попиту з боку Китаю, який з початку сезону придбав 1,8 млн т української кукурудзи і став другим за обсягом її покупцем, зменшується занепокоєння щодо активації його закупівель кукурудзи в США, після підписання торговельної угоди.

В ролі основного імпортера української кукурудзи виступає Іспанія, яка придбала 2,4 млн т, ще 1,7 млн т придбав Єгипет, і 1,4 млн т, і Південна Корея. Згідно із заявою представників китайського уряду, підписання першої частини торгового угоди між США і КНР не завдасть шкоди торговим партнерам, а обіцянка збільшити закупівлю американської сільгосппродукції містить застереження, що «угоди будуть укладатися за ринковими цінами і умовами, визначеними комерційними міркуваннями».

На думку експертів, українська кукурудза буде активно купуватися Китаєм, володіючи рядом переваг перед американською, адже вона не містить ГМО, має високу якість і низьку ціну.

Джерело: GrainTrade

Logo
(044) 228-24-72 office@agronіzer.com.ua Київ, вул. Січових Стрільців 77, офіс 515 Facebook