Agronizer
Реєстрація Вхід

В Мінекономіки відбулася презентація концепту системи моніторингу використання і обороту землі

В Мінекономіки відбулася презентація концепту системи моніторингу використання і обороту землі

Згідно з інформацією, що надійшла з прес-центру Мінекономіки, 4 листопада, відбулася презентація концепту системи моніторингу використання і обороту землі під головуванням Міністра розвитку економіки, торгівлі і сільського господарства Тимофія Милованова, за участю Міністра Кабінету Міністрів України Дмитра Дубілета, представників Міністерства юстиції України, Міністерства цифровий трансформації, міжнародних партнерів проекту та фахівців із земельних питань.

Головним завданням системи моніторингу є забезпечення прозорості та простежуваності земельних відносин. У ній міститиметься повна інформація про перехід прав на землю, власників землі, про вартість операцій купівлі-продажу і оренди, і так далі. Система дозволить в будь-який момент отримати повну інформацію про концентрацію земель в одних руках.

В процесі подальшого впровадження системи заплановано забезпечення обміну даними між державними реєстрами, що містять відповідну інформацію (Держгеокадастр, Реєстр прав, Реєстрація юридичних осіб тощо) і створення програмного продукту. Всі отримані дані буду аналізуватися і висвітлюватися представникам громадськості і державної влади.

За словами міністра розвитку економіки, торгівлі і сільського господарства Тимофія Милованова, система земельного моніторингу дозволить бачити, що відбувається з землекористуванням та власністю на землю, як вона змінюється, де обробляється, чи сплачуються податки і не тільки, в режимі он-лайн. Це нововведення забезпечить прозорість земельних відносин та контроль над ними. У найближчому майбутньому також буде представлена дорожня карта реалізації проекту.

Джерело: Мінекономіки

Logo
(044) 228-24-72 office@agronіzer.com.ua Київ, вул. Січових Стрільців 77, офіс 515 Facebook