Agronizer
Реєстрація Вхід

Ринок олійних в Україні продовжує зростати, незважаючи на тенденції світових ринків

Ринок олійних в Україні продовжує зростати, незважаючи на тенденції світових ринків

На світовому ринку олійних культур і нафтопродуктів зростання цін на олійні культури та продукти їх переробки виявилося перерваним в січні цього року. У числі основних причин ситуації, що виникла є:
• Напружені відносини між США і Іраном, які потягли за собою низку розпродажів, що почалися з 6 по 8 січня. Однак, як тільки пролунали заспокійливі заяви від ОПЕК та сторін конфлікту про відсутність перебоїв у поставках нафти, ціни поступово стали відновлюватися.
• Поява нового коронавируса з Китаю викликала паніку на ринках сировини. Як наслідок більшість трейдерів прогнозують падіння попиту на соєві боби, пальмову олію і нафтопродукти, в зв'язку з введенням обмежувальних заходів з боку уряду КНР.
• У Бразилії, яка є найбільшим виробником сої, почалося збирання врожаю цієї культури.
При цьому ситуація на вітчизняному ринку в січні 2020 року залишалася стабільною. На сьогоднішній день в числі факторів, що підтримують внутрішній ринок олійних культур наступні:
• зростання обсягу виробництва рослинних олій в 2019 році, у порівнянні з 2018 роком, за даними Держстату обсяг виробництва соняшникової олії зріс на 13,8%, ріпакової на 14,1%, а соєвого на 29,8%;
• активний експорт насіння і бобів олійних культур, а також продуктів їх переробки, зокрема масла.
Як в портах, так і в регіонах ціни на олійні культури були стабільними внаслідок скорочення пропозиції на внутрішньому ринку, оскільки за липень-листопад нового МР було експортовано 2 893,4 тис. Т або 87,6% від валового збору. Виходячи з цієї ситуації зменшили активність і трейдери, які протягом двох останніх місяців майже повністю припинили публікувати закупівельні ціни на цю культуру.
Найбільше зростання цін серед олійних культур на внутрішньому ринку спостерігалося в січні. Так, ціна на соєві боби на базисі СРТ-склад зросла на 1,5 тис. грн.

Джерело: Agravery.com

Logo
(044) 228-24-72 office@agronіzer.com.ua Київ, вул. Січових Стрільців 77, офіс 515 Facebook