Agronizer
Реєстрація Вхід

Прогноз зміни цін на кукурудзу у 2019 році

Прогноз зміни цін на кукурудзу у 2019 році

Збільшення експорту кукурудзи восени 2018 року було зумовлено рекордним врожаєм цієї культури, що досягнув рівня 35,5 млн тон. Що спровокувало значне падіння цін  в порту, до 152 доларів за тону. Це відіграло свою роль у особливій зацікавленості більшості споживачів, завдяки чому Україна відправила на експорт 5 млн тон кукурудзи, що стало своєрідним рекордом. Відповідно до загальних показників з початку сезону було експортовано 10,3 млн т. Ця цифра перевищила  результати минулого року на 78%.

За інформацією,  наданою USDA, експорт кукурудзи, у поточному періоді, може скласти 28 млн тон. Спочатку прогноз не викликав довіри у період низького попиту, однак, збільшення споживання кукурудзи й фуражного зерна країнами ЕС було зумовлене посухою. Ці обставини в значній мірі вплинули на збільшення експорту зерна з України. У числі основних споживачів української кукурудзи слід зазначити Китай, Іспанію й Нідерланди.

Відповідно останнім даним країни ЕС у поточному МГ відправили на експорт 11,3 млн тон кукурудзи, підвищивши показники попереднього періоду на 46,75%.. За прогнозом USDA, у період з 2018 до 2019 року, імпорт Євросоюзу становитиме 21 млн тон кукурудзи. З середини грудня ціна кукурудзи, що надходитиме з України, поступово зросте. Так в порту вона вже становила 157-158 доларів за тону зерна, що приблизно можна порівняти з рівнем торішнього періоду.

В США темпи експорту кукурудзи дещо вищі , аніж торік. У березні ф’ючерси на кукурудзу були зафіксовані на відмітці 15 доларів за тону зерна, що перевищує показники минулого року на 7%. Затримка виходу тижневих звітів про експортні продажі в США,  що сталася по причині  обмеження робочого процесу влади, знизила біржову активність багатьох трейдерів. В очікуванні  даних з виробництва етанолу, ринок готуватиметься до скорочення потреб у кукурудзі, яка використовується у внутрішній переробці. Це автоматично потягне за собою збільшення показників експорту зерна.

В Україні ціна кукурудзи може збільшитися приблизно до 10-15% вартості за тону. Це буде зумовлено цінами на пальне, а також збільшенню кількості великих зернових елеваторів, які дозволять забезпечити якісне зберігання зерна до більш вигідного часу реалізації. Якщо Україна зможе у достатній мірі закріпити свої позиції на ринках Африки та Азії, шляхом підписання вигідних договорів в 2019 році, ціна на кукурудзу також буде зростати.

Logo
(044) 228-24-72 office@agronіzer.com.ua Київ, вул. Січових Стрільців 77, офіс 515 Facebook