Agronizer
Реєстрація Вхід

Нова методика аналізу паростка по РНК здатна спрогнозувати врожайність

Нова методика аналізу паростка по РНК здатна спрогнозувати врожайність

За даними аналізу РНК проростків кукурудзи 2-тижневого віку, вчені Університету шт. Мічиган навчилися прогнозувати врожайність. При цьому вдалося досягти високої точності на базі генетичного аналізу. За словами професора ботаніки та порівняльної математики університету шт. Мічиган Шінхан Шіу, прогноз потенціалу врожайності селекційних ліній на основі аналізу ДНК або РНК економить місяці і роки, які вимагали традиційні технології селекції, коли можна було виміряти врожайність тільки зрілих рослин і тільки тоді побачити генетичний потенціал тієї чи іншої лінії.

Оскільки РНК - це продукт ДНК, то з'ясування будови РНК може підвищити точність прогнозування того, як генотип виявиться в фенотипі. Застосування механізмів машинного навчання допоможе вченим удосконалити генетичні методи дослідження та і розвитку нових програм селекції.

Згідно з останніми дослідженнями, було виявлено, що аналіз РНК надає додаткову інформацію, яку неможливо одержати за допомогою аналізу тільки ДНК. В області селекції дослідники змогли робити точні прогнози щодо цвітіння і врожайності ще до того, як рослина сформувало відповідні органи (квітки або насіння).

Традиційні методи, засновані на моделях, що використовують генетичні маркери, ідентифікували тільки 1 з 14 генів, що мають великий вплив на терміни цвітіння. Шінхан Шіу, спільно з колегами, створив модель, що дозволяє ідентифікувати 5 таких генів. В даний час подальші дослідження будуть спрямовані на вдосконалення точності і ефективності нового методу, в тому числі і. економічної.

Джерело: phys.org

Logo
(044) 228-24-72 office@agronіzer.com.ua Київ, вул. Січових Стрільців 77, офіс 515 Facebook