Agronizer
Реєстрація Вхід

Через загострення ситуації на Близькому Сході аграріям рекомендують тимчасово утриматися від продажу зернових

Через загострення ситуації на Близькому Сході аграріям рекомендують тимчасово утриматися від продажу зернових

За словами екс-народного депутата Івана Мірошниченко, аграріям рекомендують тимчасово відмовитися від продажу зернових, через загострення ірано-американського конфлікту. За його спостереженнями, нафта і газ вже ростуть в ціні. Рівень зростання буде залежати від глибини військового конфлікту, широти спектра санкцій і здатності інших країн замістити втрачені або ізольовані санкціями обсяги пального. Це буде зроблено протягом короткострокового періоду, тому що по в країнах OPEC існують відповідні потужності. Також США вже є самостійним і потужним виробником газу і нафти в світі.

Також слід зазначити, що другий висновок конфлікту стосується безпосередньо агросектора. «Ринок зернових уже відреагував в більшості негативно. За умови збереження конфлікту, відбудеться зміна вже усталених торговельних відносин і товарних потоків на глобальному ринку, в першу чергу, в секторі нафти і газу, а потім - зернових культур. Аграрні ринки вже показують зниження ціни на зернові, зокрема на кукурудзу і сою, вони пішли вниз », - пояснює Іван Мрошніченко.

Також, за його словами, Іран імпортує близько 10 млн т кукурудзи, 3 млн т ячменю, сою, масло і близько 2 млн т імпортної пшениці. «Країни Чорного моря, в тому числі, Україна, Казахстан і Росія є великими постачальниками зернових в Іран і Ірак. Україна експортує в рік в Іран близько 1-1,5 млн т зернових і олійних, де ключові три групи: кукурудза, ячмінь і соя. Тому вони в зоні першочергового ризику. При ізоляції Ірану та введення жорстких санкцій, Україна не зможе поставляти продукцію без дозволу ООН, тому ці ринки займуть країни, які не будуть звертати увагу і враховувати політику санкцій.

Росія, Казахстан та інші глобальні продовольчі ринки відреагують на нові і додаткові ризики зниженням цін, але після певного часу, коли настане розуміння середньостроковій ситуації і масштабів поступового перерозподілу ринків, настане стабілізація. Тому українське зерно знайде собі нові, або збільшить свою частку на експортних ринках збуту, де буду обмеження санкціями », - говорить він. З огляду на ситуацію, що склалася аграріям краще не поспішати з реалізацією зерна.

Джерело: АgroРolit.com

Logo
(044) 228-24-72 office@agronіzer.com.ua Київ, вул. Січових Стрільців 77, офіс 515 Facebook